Категорії

Сонячні колектори: плоскі і вакуумні

Сонячні колектори: плоскі і вакуумні

СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ - це найбільш важливий компонент геліосистем. У них відбувається зміна сонячного випромінювання в теплову енергію, яку переносить солярна рідина.

СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ - це найбільш важливий компонент геліосистем. У них відбувається зміна сонячного випромінювання в теплову енергію, яку переносить солярна рідина.
ПЛОСКІ КОЛЕКТОРИ - важливою частиною колектора є абсорбер, завданням якого є максимальне поглинання енергії сонячного випромінювання для її перетворення в теплову енергію, і мінімальне випромінювання тепла. Абсорбери виготовляються з листової міді, покритої високовибірковим абсорбційним шаром. Сонячний колектор ізолюється від теплових втрат за допомогою мінеральної вати, яка знаходиться всередині корпусу, виконаного з алюмінієвої рами, а в нижній частині з оцинкованого листового металу. У верхній частині колектора знаходиться солярне скло, яке виготовляється з безпечного загартованого скла, що відрізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень, у тому числі до деяких типу граду, а також максимальної проникністю для сонячного випромінювання.
СОНЯЧНІ ВАКУУМНІ КОЛЕКТОРИ HEAT PIPE - на внутрішній шар вакуумної трубки напилений високовибірковий абсорбційний шар. Цей шар гарантує високу ефективність поглинання сонячного випромінювання, яке перетворюється на теплову енергію, а потім за допомогою радіатора передається в мідну трубку. У мідній трубці знаходиться випаровуюча субстанція, яка передає тепло в конденсатор, а той у збірну трубу теплообмінника, через яку проходить солярна рідина, яка надходить потім в змійовик в теплообміннику гарячої води. Збірна труба в металевому корпусі в теплообміннику ізольована з метою запобігання теплових втрат. Скло, з якого виготовлена вакуумна трубка, має спеціальний хімічний склад, який гарантує високу стійкість до механічних пошкоджень, а також максимальну проникність для сонячного випромінювання.

ПРАВИЛЬНО ВСТАНОВЛЕНІ СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ повинні бути нахилені під кутом 30-45° в південному напрямку.

ПЛОСКИЙ ЧИ ВАКУУМНИЙ?

ПРИНЦИПОВІ ВІДМІННОСТІ плоскі і вакуумні колектори відрізняються пристроєм і застосуванням. У плоского колектора є велика абсорбційна площа, короткий шлях сонячного випромінювання до абсорберу, безпосереднє зіткнення абсорбера з рідиною,
протікає через колектор, він добре показав себе при хороших погодних умовах. У пристрої вакуумного колектора, в свою чергу, використовується в якості ізолятора вакуум, його ефективність вище в осінньо-зимовий період, тобто коли потреба в енергії зростає.
При виборі колектора потрібно розуміти, коли і з якою метою буде використовуватися колектор.

Графік роботи сонячних колекторів

Аналізуючи графік, можна відзначити, що вакуумний колектор працює швидше і довше може працювати при настанні опалювального сезону. У свою чергу плоский колектор ідеально вписується в сезон, коли опалення відключене.
Тому вакуумні колектори підтримують систему центрального опалення - цей процес полягає в тому, що вода в ємності гарячої господарської води попередньо підігрівається нижнім змійовиком, в який поступає вода з колектора, завдяки чому верхній змійовик, в який поступає вода з системи центрального опалення, витрачає менше енергії на нагрів води.
Ще одна відмінність - стійкість до граду: у плоских колекторів є більше товстий шар скла, тому вони мають більш високою стійкістю до граду.
Через особливості конструкції вакуумних колекторів Heat Pipe не можна використовувати реверсивне охолодження - функцію на період відпустки.
Вакуумні колектори добре підходять для роботи при низьких температурах і при низької інтенсивності випромінюванні.
Практика показує, що їх продуктивність в зимовий період може бути на 30% вище, ніж плоских колекторів.
Плоскі колектори відрізняються високим оптичним коефіцієнтом корисної дії, що дозволяє отримати кращі результати в літній період.
Через ці відмінності за весь рік плоскі колектори всього приблизно на 10% менш продуктивні, ніж вакуумні.

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

Плоскі колектори рекомендуються для всіх сезонних мереж, що працюють в літній період. Відмінно себе показали в установках, що підігрівають воду в басейнах, установках для підігріву гарячої води в будинках на одну сім'ю, на кемпінгах або на літніх базах відпочинку. Вакуумні колектори практично незамінні в установках, що проектуються для підтримки центрального опалення, або мережах гарячої господарської води при передбачуваній низькій інсоляції.