Захист сонячних батарей

У даній категорії немає товарів.44


Система захисту сонячної електростанції складається з перепускних діодів фотоелектричних панелей, запобіжників, автоматичних вимикачів від перевантажень струму, обмежувачів перенапруги, блискавкозахисту, заземлення


Кожна сонячна електростанція, навіть правильно спроектована, піддається ризикам аварії, джерелом якої можуть бути внутрішні фактори або зовнішні, наприклад, помилки монтажу, вітер, блискавка, домашні тварини, навмисний вандалізм, прихований дефект устаткування, так і збої в роботі загальної електромережі. Враховуючи високу вартість фотоелектричних систем і довгий строк окупності інвестицій, необхідно забезпечити їй необхідний захист, особливо найдорожчих елементів, таких як інвертори. Також пошкодження однієї сонячної батареї, хоча саме по собі не є великою втратою, може спричинити за собою порушення в роботі всієї системи. Заміна сонячної панелі тягне часто за собою необхідність розібрати великий фрагмент установки, також викликає невідповідність струму з іншими панелями в рядках. Проект повинен максимально передбачити всі загрози, ввівши в окремих ділянках необхідний захист струму (проектування струмового захисту). Нижче будуть розглянуті види ризиків та системи безпеки.
Сонячна електрична станція підключена до зовнішньої електромережі піддається загрозам в декількох областях:
- в установці постійного струму між фотоелектричними модулями і інвертером (наприклад, виникнення струмів короткого замикання, перепад струму внаслідок затінення фотопанелі)
- в монтажі змінного струму в місці підключення до інвертора і загальної мережі (наприклад, через зростання напруги в місці приєднання інвертора, коливань напруги в мережі)
- у низьковольтній мережі до якої підключені, наприклад, датчики, контролери.
До системи захисту сонячних батарей входять:
- запобіжники І-го і ІІ-го рівня, автоматичні вимикачі струму;
- обмежувачі перенапруги (розрядники);
- монтаж заземлення, зрівнювання потенціалів;
- блискавкозахист (громовідведення).
В фотоелектричних системах існують також інші засоби захисту, що входять до складу самих елементів, наприклад, пропускні діоди.